Koncert Finałowy III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German
III Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German

Utwory Anny German zabrzmią w nowych aranżacjach w wykonaniu młodych artystów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu – piętnastu uczestników konkursu oraz dwóch laureatek zeszłorocznej moskiewskiej edycji. Przed nimi trudne wyzwanie — będą musieli zmierzyć się z niełatwym repertuarem i oczekiwaniami wymagającej publiczności. Towarzyszyć im będzie Polska Orkiestra Radiowa. Oceny wykonań podejmie się międzynarodowe jury. Koncert finałowy III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German, odbędzie się w dniu 14 listopada 2016 r.

Choć od śmierci artystki upłynęło już ponad trzydzieści lat, to jej piosenki nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, że nowe interpretacje piosenek Anny German są zawsze porównywane z dobrze znanymi miłośnikom jej twórczości pierwowzorami. Młodym artystom towarzyszyć więc będą ogromne emocje, bo wygrana w tym konkursie może stać się przepustką do wielkiej, nawet międzynarodowej kariery. Podobnie zresztą rozpoczęła się kariera samej Anny German. 


Co jest jeszcze w tym Festiwalu szczególne? To, że przeboje artystki usłyszymy także po rosyjsku. W tym języku wykonywała je sama Anna German, dzięki czemu jej gwiazda wciąż jasno lśni za naszą wschodnią granicą. Ta niezwykła piosenkarka zwana również Białym Aniołem miała fenomenalny głos. Ale w pieśniach, jakie wykonywała liczyły się także słowa i uczucia, jakie niosły. Dajmy się im uwieść raz jeszcze! 

Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German jest Liga Kobiet Polskich (www.ligakobietpolskich.pl). Strona Festiwalu www.festiwalpiosenki.pl plus fanpage na FB. Festiwal został objęty Patronatem Honorowym Pana Posła Ryszarda Czarneckiego — Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz uzyskał dofinansowanie i Patronat Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny sprawują: Jedynka Polskiego Radia oraz TVP 1 i TVP 3 Warszawa.


Więcej informacji na www.facebook.com/events/1165701840150148/

reklama
reklama