VI Konferencja Nauka - Biznes - Rolnictwo
VI Konferencja Nauka - Biznes - Rolnictwo

W najbliższy czwartek 24 listopada przestrzeń Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego zapełni się naukowcami, przedsiębiorcami rolnymi i przedstawicielami biznesu. Już po raz szósty będą oni rozmawiać o najistotniejszych zagadnieniach branży rolniczej podczas konferencji „Nauka – Biznes – Rolnictwo” organizowanej przez Centrum Kompetencji Puławy. Honorowy Patronat nad konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda a swój udział wśród Gości potwierdziła Pani Małgorzata Sadurska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.


 - Jesteśmy jednym z ogniw w całym łańcuchu bezpieczeństwa żywnościowego. Przede wszystkim zależy nam na dostarczaniu najlepszej jakości nowoczesnych nawozów dla naszych klientów. Ale w kontakcie z naszymi klientami skupiamy się na słuchaniu ich potrzeb, znajdowaniu wraz ze środowiskiem naukowym wspólnych rozwiązań i w końcu na dzieleniu się tą wiedzą z innymi. W ten sposób razem chcemy wpływać na coraz większą rolę i coraz wyższą jakość polskiego rolnictwa. Dlatego aby stworzyć przestrzeń do tego dialogu w Grupie Azoty Puławy powołany został think-tank pod nazwą Centrum Kompetencji Puławy, w którym na bazie współpracy nauki, praktyki i przemysłu zadajemy sobie pytania i poszukujemy wspólnych odpowiedzi i rozwiązań – informuje Andrzej Skwarek, Wiceprezes Grupy Azoty Puławy.

Główną tematyką tegorocznej konferencji będą zagadnienia związane z zarządzaniem gospodarką wodną i zapobieganiem suszy w rolnictwie, roli chemii w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego na świecie czy zagadnienia związane z badaniami naukowymi i innowacyjnością w rolnictwie. W panelach dyskusyjnych prezentować swoje poglądy i ścierać różne punkty widzenia będą eksperci reprezentujący producenckie zrzeszenia rolnicze, eksperci z instytutów badawczych i jednostek doradztwa rolniczego oraz przedstawiciele przemysłu. 

Ponadto na tegorocznej edycji konferencji ogłoszony zostanie konkurs na najciekawszy temat nowej, innowacyjnej pracy badawczo-rozwojowej w tematyce nawożenia i agrotechniki. 

Patronami medialnymi są: Telewizja Polska, Polskie Radio Lublin, Kurier Lubelski oraz Polska Agencja Prasowa.

reklama
reklama