Rok jubileuszowy 2017 w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach
Rok jubileuszowy 2017 w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach

Rok jubileuszowy 2017 w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach to żywa promocja dziedzictwa kulturowego pokamedulskich obiektów zabytkowych na forum lokalnym i ogólnopolskim. 


Pierwsza ważna uroczystość rozpoczynająca obchody Roku Jubileuszowego to odpust z racji tytułu kościoła, który odbył się z udziałem ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza w dniu 26 marca 2017 r. – w kościele Zwiastowanie NMP w Rytwianach. Z racji Roku Jubileuszowego, papież Franciszek uhonorował kościół pokamedulski przywilejem odpustu zupełnego. 

17 czerwca 2017 r. pod honorowym patronatem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego odbędą się Główne uroczystości - najważniejsze wydarzenie religijno-kulturalne w powiecie staszowskim i regionie świętokrzyskim. O godz. 11.30. dziękczynną Mszę świętą odprawi delegat papieża Franciszka kardynał Gerard Müller. Po południu dzień pełen wrażeń: rodzinny piknik, atrakcje dla dorosłych i dzieci; wesołe miasteczko, kuchnia domowa, napoje , zdrową żywność, pamiątki, występy artystyczne i zabawy. Wieczorem, tego samego dnia, przy klasztorze, o godz. 19.00. odbędzie się największe plenerowe misterium w Polsce: koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. 
Zapraszamy na niezwykłą, trzygodzinną duchową ucztę: poezji, śpiewu, muzyki, tańca i światła. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

reklama
reklama