Ocaleni
"Ocaleni" (fot. TVP)

Ocaleni to program Rafała Porzezińskiego, który porusza temat uzależnień. Zaproszeni goście, osoby znane i lubiane, ale także te anonimowe, dzielą się swoimi wstrząsającymi historiami dotyczącymi życia z nałogiem oraz sposobami na ich przezwyciężenie. Mocnym punktem programu są porady ekspertów i raperskie show w wykonaniu Arkadio i DJ Dugi.

.

Program, który poprowadzi Rafał Porzeziński przedstawia historie ludzi, którzy doświadczyli piekła uzależnienia, przeżyli walkę z nałogiem, ale w którymś momencie rozpoznali swój problem i teraz żyją w trzeźwości. Chcemy pokazać i wysłuchać relacji członków ich rodzin, często zmagających się ze współuzależnieniem, dajemy głos ofiarom nałogu, a także lekarzom i terapeutom. 

Cykl będzie ukazywał dramatyczne losy bohaterów, zadając trudne pytania – przekazuje pozytywną wizję zmiany. W każdym odcinku ukazany zostanie punkt zwrotny, od którego zaczynają się nowe losy bohatera.  Ważnym elementem programu jest pokazanie nie łatwej, ale skutecznej drogi wyjścia z poszczególnych uzależnień.  W każdym programie odnajdziemy w „zwycięzcach” cechy, które zdeterminowały ich do pracy, powody, dla których podjęli drogę wyjścia z uzależnienia i wreszcie poznamy osoby, które im w tym pomogły. Program ma na celu promowanie i wzmacnianie szerzej pojęte postawy i działania prozdrowotne, ponieważ wyjście z uzależnienia jest początkiem drogi ku zdrowemu życiu. 

Ocaleni"
Emisja: w czwartki, od godz. 23.50

reklama
reklama