IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German
IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German

Rozpoczęcie czwartej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German zaplanowane jest na 3 listopada br. Galowy Koncert Finałowy odbędzie się 6 listopada. Miejscem spotkań artystów z publicznością będzie Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W wydarzeniu udział weźmie 18 solistów, w tym m.in z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Włoch. Festiwal został objęty Patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Patronatem Honorowym Pana Posła Ryszarda Czarneckiego - Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

.

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German gościć będzie 18 młodych artystów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Włoch. Wystąpią wybrani finaliści z poprzednich trzech edycji Festiwalu a także nowi uczestnicy. Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia. 


Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej Anny German oraz promocja młodych międzynarodowych artystów, często debiutantów sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych wzorcach muzycznych. Podczas Festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów (w języku polskim, rosyjskim i włoskim). 

TVP1 jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Więcej informacji: www.festiwalpiosenki.pl 

reklama
reklama