„Od Opola do Opola”
Od Opola do Opola (fot. TVP)

Muzyczne show promujące Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Jego rolą jest pielęgnowanie tradycji Festiwalu oraz wspomnień związanych z najpiękniejszymi utworami, koncertami, ale także życiem festiwalowym. Gospodarzami programu są Ifi Ude i Andrzej Krzywy.

Program Od Opola do Opola to program z gatunku late night show. Pełen muzyki, występów na żywo oraz zagadek muzycznych. Program promujący Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Jego rolą jest pielęgnowanie tradycji Festiwalu oraz wspomnień związanych z najpiękniejszymi utworami, koncertami, ale także życiem festiwalowym. Program ma budzić wspomnienia u widzów, którzy pamiętają pierwsze Krajowe Festiwale Polskiej Piosenki w Opolu, a młode pokolenie, edukować w zakresie historii polskiej piosenki. 


Gospodarzami programu Od Opola do Opola są Andrzej Krzywy, wokalista zespołu De Mono, wielokrotnie występujący podczas Festiwalu w Opolu oraz Ifi Ude, młoda wokalistka i opolanka, która całe dzieciństwo marzyła, aby zobaczyć Festiwal od kulis. W studiu programu, które nawiązuje scenografią do Miasta Opola, Prowadzący będą wiedli sentymentalne rozmowy z gośćmi, którzy przez lata występowali na deskach Opolskiego Amfiteatru. 

Wśród gości pojawią się również tacy, którzy swoją obecnością uświetnią tegoroczny, 55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W programie przypomnimy najpiękniejsze koncerty festiwalu i najwybitniejszych wykonawców, o których opowie Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Jarosław Wasik. Młode pokolenie widzów, które nie może pamiętać wspaniałych wykonań, na przykład: Anny Jantar, Ewy Demarczyk, koncertu Zielono mi, czy S tyłu sklepu, będzie mogło na nowo przeżywać te koncerty, dzięki licznym materiałom archiwalnym wykorzystywanym w programie. O oprawę muzyczną programu zadba fenomenalny zespół Torres Brothers, który wykona wiele przepięknych utworów znanych z Festiwalu w Opolu, nie tylko w starych aranżacjach, ale i w tych zupełnie nowych. 

Emisja w TVP1:  sobota godz. 17.55

reklama
reklama