„Krawcowa z Madrytu"
Krawcowa z Madrytu (fot. TVP)

Matka Siry wreszcie przyjeżdża do Tetuan. Jest w złym stanie, przerażona i wygłodzona. Sira szyje suknie dla żon niemieckich wojskowych. Ich przyjaźń może się przydać. Pojawia się róniwż jej mąż, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu.

Młoda utalentowana krawcowa Sira wyjeżdża z Madrytu w przededniu wojny domowej. Wraz z kochankiem udaje się do Maroka, mając nadzieję na lepsze życie. Tymczasem kochanek znika bez śladu, zostawiając kobietę w dramatycznej sytuacji, samą na obcej ziemi. Po licznych perypetiach Sira wraca do Madrytu i otwiera tam wytworne atelier mody damskiej. Europa stoi u progu II wojny światowej. Odtąd losy Siry splatają się z życiem postaci historycznych: byłego frankistowskiego ministra, jego ekscentrycznej kochanki, szefa brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji. 


Świetna wartka narracja prowadzi nas do owianych legendą enklaw kolonialnych w Afryce Północnej do proniemieckiego Madrytu po zakończeniu wojny domowej i kosmopolitycznej Lizbony, pełnej szpiegów i uciekinierów. 

Odc. 7 Matka Siry wreszcie przyjeżdża do Tetuan. Jest w złym stanie, przerażona i wygłodzona. Sira szyje suknie dla żon
niemieckich wojskowych. Ich przyjaźń może się przydać. Sira dowiaduje się, że Rosalinda jest chronicznie chora i powinna się oszczędzać. Ale pojawia się jej mąż, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu.

Krawcowa z Madrytu (ep. 7 El tiempo entre costuras)
Reżyseria: Inaki Mercero.
Obsada: Adriana Ugarte, Peter Vives, Tristan Ulloa, Ruben Cortada i inni

Emisja w TVP1: Poniedziałek-piątek, godz. 11.05

reklama
reklama