Gołębiarki
Kadr z serialu "Gołębiarki" (fot. TVP)

Yeal i Shirah - dwie żydowskie kobiety opowiadają Rzymianinowi jak dostały się do twierdzy Masada skrytej na pustyni. Była ona jednym z ostatnich bastionów Izraelitów niezdobytych przez rzymskie wojska. W twierdzy mogło się ukrywać nawet kilkuset Żydów. Życie Yeal i Shirah zależy od tego, czy wyjawią prawdę na temat twierdzy, w której były gołębiarkami.

.

Mini serial CBS stworzony na podstawie bestsellerowej książki Alice Hoffman. Opowiada historie kobiet w oblężonej przez Rzymian twierdzy Masada w I wieku naszej ery. Akcja skupia się na czterech niezwykłych kobietach, które walczą o przeżycie podczas oblężenia Masady w 73 roku n.e. Ta położona na skraju Pustyni Judzkiej twierdza była ostatnim bastionem oporu Izraelitów przeciwko rzymskim najeźdźcom. 


Cz. 1 I wiek naszej ery. Rzymianin Józef Flawiusz informuje dwie Żydówki Shirah i Yeal, że ich życie zależy od tego, czy wyjawią mu prawdę na temat twierdzy Masada skrytej na pustyni. Dla Rzymian, którzy oblegali tę twierdzę, wiedza o tym miejscu jest na wagę złota. Aby opowiedzieć historię, kobiety muszą najpierw wrócić do początku i podzielić się swoimi historiami. 

Cz. 2 Yeal i Shirah - dwie żydowskie kobiety opowiadają Rzymianinowi jak dostały się do twierdzy Masada skrytej na pustyni. Była ona jednym z ostatnich bastionów Izraelitów niezdobytych przez rzymskie wojska. W twierdzy mogło się ukrywać nawet kilkuset Żydów. Życie Yeal i Shirah zależy od tego, czy wyjawią prawdę na temat twierdzy, w której były gołębiarkami.

Gołebiarki
reżyseria: Yves Simoneau
obsada:  Maia Laura Attard, Andre Agius, Jonas Armstrong, Diego Boneta i inni

Emisja w TVP1: w środę, od 31 lipca o 22.35

reklama
reklama