SIŁA POWOŁANIA o życiu konsekrowanym i poprawie relacji w Kościele
SIŁA POWOŁANIA o życiu konsekrowanym i poprawie relacji w Kościele

NAJNOWSZY WYWIAD Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM !

Papież Franciszek w rozmowie z Fernando Prado CMF SIŁA POWOŁANIA o życiu konsekrowanym i poprawie relacji w Kościele. TVP1 jest patronem medialnym tej publikacji.

Trzeba podejmować dialog, umieć słuchać, rozeznawać… 
 Papież Franciszek 

Franciszek opowiada o życiu Kościoła. O źródłach, z których czerpie on swą siłę i swój sens, o trudach i wyzwaniach dnia dzisiejszego, a także o bliższej i dalszej przyszłości stanu zakonnego i duchownego. Mówi szczerze i głęboko. Nie uchyla się przy tym od rozmowy na tematy trudne: mówi o klerykalizmie, o konfliktach, które są nieodłączną częścią każdej rzeczywistości, o pokusie aktywizmu, o triumfalizmie, ale też o potrzebie sięgania do źródeł, o entuzjazmie i zakochaniu w Jezusie. 

Jestem przekonany, że lektura tej książki pomoże nam na nowo otworzyć się na świeże powiewy Ducha Świętego. 
abp Wojciech Polak, Prymas Polski 

Dostrzegam w tej książce dobrze już znany „Franciszkowy styl”, dający poczucie bliskości i zrozumienia, nie wykluczający i nie marginalizujący nikogo
Abp Wojciech Polak, Prymas Polski S

Spotkałem oto człowieka wielkiego i prostego zarazem, Bożego entuzjastę, a jednocześnie realistę. Przez słowa Papieża przebija prawda, mądrość i pasja. Franciszek to człowiek naprawdę zakochany w Jezusie Chrystusie. Zaświadczam.
Fernando Prado CMF, autor wywiadu

reklama
reklama